Çay ve kahve, doğanın bize hediye ettiği, en güzel sohbetlerimizde, en yorgun anlarımızda, arkadaş ortamında ya da bireysel mutlulukla hayatımıza eşlik eden zevklerdir.

Her zaman yorgunluğumuzu bir fincan kahveyle giderirken, en koyu sohbetlerimiz de çaya emanettir. Bu iki sıkı dost, kültürümüzün vazgeçilmez damak tatlarıdır.

Peki, günlük hayatımızla bu kadar iç içe olan çay ve kahve sıradan bir tüketim midir, yoksa hayatımıza kattığımız anlamlar mıdır sizce?

Eğer, çay ve kahveye anlam verenlerdenseniz sizde, doğru yerdesiniz. Çünkü biz, çay ve kahveyle böylesine iç içe girmiş bir millet olarak, onlara belirli anlam yükleyip, en lezzetli ve kaliteli olanlarını damaklarımıza layık görmekteyiz. Ne çay ne de kahve, öyle önüne gelen yerden alınmaz ve baştan savma usullerle yapılmaz.

Eğer koyu bir çay severseniz, porselen çaydanlığınızda demlenmeye bırakırken bile, çayın kokusundan mest oluyorsunuz demektir. Tavşankanı tabirini yakıştırdığımız çayları yudumluyorken duyduğunuz keyfin tadına ise zaten doyum olmaz.

Çay tüketiminde dünyada beşinci ülke olmamız, sanırız çaya ne denli düşkün olduğumuzun en önemli göstergesi.

Damaklarımızın değişmez tadı kahvenin ise, apayrı bir değeri var gözümüzde. Kırk yıl hatır yüklediğimiz kahveler eşliğinde yapılan dost muhabbetleriniz tadını hiçbir şeyde bulamazken, o mis kokusu ve köpüğü ile kahve baştan çıkarmaya yeter tüm duygularımızı. Hele bir de yanında lokum ikram edilen kahvenin kıymeti paha biçilmez.

Kimimiz Türk kahvesinden vazgeçmezken, kimimizde yeni lezzetlere şans tanır ve filtre kahvelere yer açarız hayatımızda. Bin bir çeşit aromalı bu tatlar bizi değişik dünyalara götürür ve farklı alemlerden nasiplenmemizi sağlar.

Gördüğünüz gibi, çay-kahve diyerek geçmemek gerekiyor. Hayatımıza dahil olan bu zevklerin en kaliteli ve özeli olması gerektiğine inanıyoruz. İşte tam da o özel ve kaliteli tatları damaklarınızla buluşturmak için yola çıktık biz de.

Kederimizi bir yudum çayla eritip, keyfimizi kahvenin kokusu gibi yayıyoruz. Aramızda olmak isteyen tüm dostlarımıza hoş geldiniz diyoruz.

 

Çay ya da kahve alır mıydınız?

EVADROP'UN KEYİFLİ STİLİNE KATILMAK İSTERSİNİZ

SİZİN İÇİN İKONLARI BURAYA BIRAKIYORUZ...

evadrop_facebook
evadrop_instagram

NASIL YAPIYORUZ?

ARAŞTIR

Kahveleri ve yerel çayları sizin için topluyoruz.

HAZIRLA

Topladığımız çay ve kahveleri sizin için en güzel ve en özenli şekilde paketliyoruz.

GÖNDER

İstediğiniz ürünleri evinize gönderiyoruz.

YAŞA

Size de kaliteli ürünlerimizle keyifli zaman geçirmek kalıyor.